Epea. Pismo literackie nr 1/2019 (2)

Szanowni Państwo,

kiedy ogłaszaliśmy nabór tekstów do nieregularnika „Epea. Pismo literackie”, nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Ponad pięćdziesięciu autorów, nie tylko z regionu, ale i z innych części Polski, przesłało w sumie kilkaset tekstów. To dużo, zważywszy że trzymacie Państwo w rękach dopiero drugi numer naszego czasopisma. Te liczby są także dowodem na to, że pismo literackie w Białymstoku i województwie podlaskim jest potrzebne.
Niezmiernie cieszy fakt, że swoje dzieła na naszych łamach chcą prezentować młodzi stażem twórcy, jak i uznani już pisarze. Postrzegamy to jako dowód zaufania i szansę na rozwój pisma „Epea” w przyszłości.
W tym numerze wprowadziliśmy kilka zmian: część działów ma nowe nazwy, by łatwiej było odnaleźć poszczególne treści, zwiększyliśmy ilość publikowanych tekstów, wśród nowości wydawniczych pojawiło się więcej publikacji zewnętrznych (niewydanych przez Książnicę Podlaską), ale wciąż związanych z naszym regionem, a w trosce o stronę estetyczną naszego wydawnictwa, zdecydowaliśmy się na druk fotografii w kolorze.
Po sejmiku poetyckim pojawiły się liczne głosy, wskazujące na potrzebę konfrontacji twórczości lokalnej z tą powstającą w innych częściach kraju, dlatego postanowiliśmy publikować również teksty autorów spoza regionu.
Zdajemy sobie sprawę, że jako redakcja wciąż jesteśmy na początku naszej literackiej drogi. Liczymy, że będziecie nam w niej Państwo towarzyszyć.

Justyna Sawczuk
redaktor naczelna

CZYTAJ WIĘCEJ…