„Epea. Pismo literackie” z dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, na realizację zadania Wydanie 2 numerów nieregularnika „Epea. Pismo literackie”2021, w ramach programu „Czasopisma”.

Nieregularnik „Epea” powstał w 2018 r. jako odpowiedź na zapotrzebowanie podlaskiego środowiska literackiego, które od lat zgłaszało brak publikacji poświęconej literaturze, na łamach której znajdzie się też miejsce na zaprezentowanie twórczości lokalnych pisarzy.

Najbliższy numer nieregularnika „Epea. Pismo literackie” ukaże się w lipcu, a w nim m.in. tekst Joanny Grzelczyk o komiksowych adaptacjach literatury, rozmowa Piotra Janickiego z Niną Manel, wiersze: ks. Jerzego Szymika, Michała Fałtynowicza, Agnieszki Zajdowicz, Ireny Batury, Jacka Jaszczyka i Ireny Słomińskiej oraz reportaż Zofii Piłasiewicz.

Patronat medialny: Portal Wrota Podlasia, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, podlaskisenior.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu