Elektroniczne Katalogi Kartkowe

Jeśli w KATALOGU nie odnalazłeś poszukiwanej pozycji, sięgnij do katalogów kartkowych dostępnych w postaci elektronicznej. Udostępnione zostały:

 

  • Katalog Alfabetyczny Dawnej Czytelni Książek (zbiory do 1990 roku, nieaktualizowany),
  • Katalog Czasopism (informacje o wszystkich tytułach oraz zasobie czasopism gromadzonych w Książnicy Podlaskiej do roku 2014)
  • Katalog Działu Informacyjno-Bibliograficznego
  • Katalogi Płyt Analogowych dostępnych w Dziale Zbiorów Specjalnych

 

Elektroniczne Katalogi Kartkowe

 

Pamiętaj!

 

Rozpoczynaj poszukiwania od KATALOGU, gdyż zawiera on najbardziej aktualne informacje o lokalizacji pozycji oraz statusach książek (udostępniana tylko na miejscu, wypożyczona itd.). Katalogi kartkowe nie zawierają powyższych informacji.

 

Każdy z wyżej wymienionych zeskanowanych katalogów kartkowych stanowi oddzielną bazę, w której odzwierciedlono rzeczywisty układ katalogu - zarówno podział na skrzynki katalogowe, jak również kolejność kart katalogowych w skrzynkach.

 

Do poruszania się po strukturze skrzynek katalogowych służy drzewko znajdujące się po lewej stronie okna bazy - zawiera ono listę skrzynek katalogowych z zakresami literowymi.

 

Istnieje możliwość zdefiniowania liczby wyświetlanych na jednym ekranie kart katalogowych.

 

Do przeglądania kart katalogowych w skrzynce katalogowej używa się przycisków służących do przechodzenia o określoną liczbę kart w przód lub w tył od ostatniej wyświetlonej karty katalogowej.

 

Każdą z kart katalogowych można powiększyć poprzez kliknięcie na nią. Karta zostanie wyświetlona w nowym oknie.

 

Wszelkie uwagi i pytania prosimy kierować do dyżurnych pracowników Informatorium

 

tel. 85 67-67-231
e-mail: informatorium@ksiaznicapodlaska.pl

 

 

Powrót na początek strony