Narodowe Czytanie 2024

W centralnej części plakatu zdjęcie Juliusza Słowackiego w czarnym płaszczu i kapturze, w tle czerwone słońce, powyżej informacje o spotkaniu, na dole plakatu logotypy organizatorów Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie już po raz trzynasty! W ramach akcji - organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku - usłyszymy "Kordiana" Juliusza Słowackiego.

W tym roku wykroczymy poza tradycyjne formy prezentacji literatury. Dzięki zaangażowaniu utalentowanej społeczności Białegostoku oraz wyjątkowych muzyków i tancerzy stworzymy widowisko oparte na ponadczasowym dziele literackim, wzbogacone o świeżą formę i perspektywę.

17 czerwca 2024 roku o godz. 17.00 weź udział w przesłuchaniu do zespołu, który zaprezentuje się na Narodowym Czytaniu 7 września 2024! Występ poprzedzą czerwcowe warsztaty recytatorsko-teatralne pod okiem reżysera widowiska Rafała Supińskiego - aktora, wokalisty, pedagoga i trenera wokalnego, związanego m.in. z Operą i Filharmonią Podlaską i Warszawską Operą Kameralną.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy) przyjmujemy do 14 czerwca na adres: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl oraz pod numerem tel. 85 67-67-241.

 

Powrót na początek strony