"Psychologia na usługach literatury" rusza już w maju!

PSYCHOPROJEKT miniatura- ogólny.png

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego rozpoczynamy cykl różnorodnych wydarzeń pod hasłem „Psychologia na usługach literatury”. Projekt, który startuje już w maju, łączy w sobie animowanie czytelnictwa i myślenia twórczego z zajęciami otwierającymi na problematykę zdrowia psychicznego, rozwoju emocjonalnego, a nawet kryminologii.

 • 21 maja o godzinie 9:00 Beata Ostrowicka - autorka popularnych powieści dla młodych czytelników, będzie prowadziła warsztaty kreatywne dla młodzieży w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Suchowoli. 

 

 • 23 maja zapraszamy młodzież licealną na warsztaty poetyckie z poetką Teresą Radziewicz pt. " Poezją wyrazić to, co w psychice drzemie". Zajęcia odbędą się w Filii nr 3 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Ciepłej 15 w godzinach 9:00 - 12:00. Dla aktywnych uczestników atrakcyjne nagrody!

 

 • na 24 maja zaplanowaliśmy spotkania biblioterapeutyczne dla małych i dużych z niezwykłą psycholog, autorką książek biblioterapeutycznych dla dzieci o Kostce i Brunie i poradnika dla kobiet na życiowym zakręcie.

Dominika Słomińska, bo o niej mowa, przeprowadzi spotkania biblioterapeutyczne z przedszkolakami, nauczycielami i bibliotekarzami w Gminnej Bibliotece w Michałowie (ul. Białostocka 30A) o godzinie 9:15 i w Przedszkolu Samorządowym nr 28 w Białymstoku (ul. Wierzbowa 21A) o godzinie 11:30.

Niezwykłym wydarzeniem tego dnia będą:

PSYCHOPROJEKT - Słomińska.png

Warsztaty biblioterapeutyczne dla kobiet z Dominiką Słomińską w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej przy Marii Curie-Skłodowskiej 14A od godziny 18:00. W trakcie wydarzenia zadbamy o sprzyjający psychice  klimat, by  przy odprężającej muzyce, z kubkiem czegoś ciepłego do picia i kawałkiem ciasta, chłonąć biblioterapię i poprawić swój dobrostan. Uczestniczki będą mogły także kupić książkę "Słowa, które dają oparcie" i zyskać autograf autorki. 

Zapraszamy wszystkie Panie - i te młodsze i te starsze

 

Na wszystkie atrakcje realizowane w ramach projektu wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod nr tel. 85 67 67 267  od pon. do pt. w godz. 7:30 - 15:30.

 • Najważniejsze wydarzenia adresowane do seniorów odbędą się 21 czerwca od godziny 10:00 do 14:30 pod hasłem „Srebrny dobrostan” w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej. Przy kawie, herbacie i kawałku ciasta będzie można posłuchać i zobaczyć, jak w praktyce poprawić swoje samopoczucie oraz wzmocnić intelekt, pamięć i dobry humor. Podczas imprezy Oficyna Wydawnicza Silver umożliwi zakup książek z dużą czcionką.

   W programie:

  - krótkie występy taneczne i wokalne zespołów artystycznych zrzeszających seniorów (Rosa Tardia, Sare Roma, Śpiewamy razem)

  - Ofertownik senioralny (przegląd aktywności proponowanych seniorom przez podlaskie organizacje)

  - główny punkt programu – warsztat pt. „Srebrny dobrostan”, dotyczący technik pracy umysłowej, rozwoju intelektu, stymulacji pamięci i dobrostanu przeprowadzi charyzmatyczna dr Wanda Matras-Mastalerz (trenerka stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu).

  - zaproszenie na weekendowy stymulujący spacer terapeutyczny pt. „W poszukiwaniu dobrostanu” z klubem Mozaika działającym przy białostockim PTTK


Program kolejnych wydarzeń z cyklu "Psychologia na usługach literatury" już wkrótce. Przed nami jeszcze dużo psychologii, sporo literatury, niemało zbrodni i true crime.

Zapraszamy do odkrywczej wyprawy w głąb samego siebie !

 mkidn-450x126.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Powrót na początek strony