Europejskie Dni Dziedzictwa w Książnicy Podlaskiej

EDD-PLAKAT-4.png

Dni Dziedzictwa w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Tegorocznej akcji przyświeca hasło „Połączeni  dziedzictwem”.

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

17 września 2022r. od godz. 12:00 zapraszamy do budynku głównego przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14A.

W programie: 12:00-13:30 Galeria Parter – warsztaty białego śpiewu z Martą Szałkiewicz.
Warsztaty ze śpiewem terapeutycznym są skierowane do osób, które lubią śpiewać, ale mają różnego rodzaju blokady.
Śpiew jest jednym z bardzo ważnych narzędzi w komunikacji z innymi ludźmi, sposobem na wyrażanie siebie, pozwala uwalniać napięcia i emocje.
Marta Szałkiewicz – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Grodnie w klasie dyrygentury chóralnej i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego. W 2012 roku zdobyła Nagrodę Publiczności na Festiwalu Polskich Akademii Muzycznych w Warszawie. Prowadzi zajęcia wokalne dla wszystkich grup wiekowych.
UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona! Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 85 67 67 241.
Na zgłoszenia czekamy 12-16.09.22 r. w godz. 7:30-15:30.
13:30-16:00 Galeria Parter – popołudniowa partia szachów. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. 16:00-17:00 Aula na VI piętrze – Podróże po tradycji z Zygmuntem Glogerem – prezentacja poświęcona sylwetce wybitnego historyka, etnografa, archeologa połączona z widowiskiem filmowo-dźwiękowym z muzyką na żywo w wykonaniu Patryka Ołdziejewskiego i Marty Szałkiewicz. Zygmunt Gloger – człowiek o niezwykle różnorodnych zainteresowaniach – badacz pieśni, imion, przysłów, antropolog opisujący wiejskie zwyczaje, święta, ubiory, dziecięce zabawy, spisującego bajki, legendy, bystry obserwator i komentator życia codziennego drugiej połowy XIX wieku i pierwszej dekady wieku XX. 17:30-18:00 Aula na VI pię
Powrót na początek strony