Gala konkursu SREBRO NIE ZŁOTO oraz Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka

Gala-baner-maly-1.jpg

6 października 2022 r. o godz. 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14A, VI piętro) odbędzie się podwójna gala: Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO oraz Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka.

Przesłano łącznie 143 utwory: 68 wierszy i krótkich form prozatorskich do konkursu SREBRO NIE ZŁOTO i 78 wierszy do Konkursu im. Jana Leończuka. Najmłodszy uczestnik miał 22 lata, a najstarszy 82.

Kapituła konkursu SREBRO NIE ZŁOTO pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej (Polskie Radio Białystok) wybrała po 6 laureatów w kategoriach: Poezja i Proza – trzy pierwsze miejsca i trzy równorzędne wyróżnienia.

Oprócz nagród regulaminowych w formie kart prezentowych, książek i upominków, są też nagrody i wyróżnienia specjalne przyznawane przez Polskie Radio Białystok, Książnicę Podlaską i Podlaską Redakcję Seniora. Każdy laureat i uczestnik gali otrzyma też tomik z utworami laureatów poprzedniej, VII edycji SREBRO NIE ZŁOTO.

Kapituła Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka pracowała pod przewodnictwem prof. Dariusza Kuleszy - dyrektora Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Wybrano laureatów pierwszego i drugiego miejsca oraz przyznano trzy równorzędne wyróżnienia.

W programie m.in.: - ogłoszenie wyników i prezentacja utworów laureatów VIII edycji konkursu SREBRO NIE ZŁOTO - promocja tomiku SREBRO NIE ZŁOTO z utworami laureatów VII edycji Konkursu - mini recital Patryka Ołdziejewskiego - ogłoszenie wyników i prezentacja utworów laureatów I edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka. Galę poprowadzi Dominik Sołowiej.

Na spotkanie zapraszają: Stowarzyszenie Szukamy Polski w partnerstwie z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, Polskim Radiem Białystok, Podlaską Redakcją Seniora i portalem poeciwsieci.pl

(źródło: podlaskisenior.pl)

WSTĘP WOLNY

Powrót na początek strony