Pierwszy Podlaski BiblioLAB!
Wraz z jesienią nastał czas na tegoroczne BiblioLABy, czyli branżowe spotkania bibliotekarzy organizowane przez Stowarzyszenie Labib! Tym razem spotykamy się w ośmiu województwach pod hasłem „Biblioteka. Włącz się w to”.
BiblioLABy to lokalne zjazdy szkoleniowe dla osób pracujących we wszystkich typach bibliotek. Każdy z nich podejmuje nieco inne obszary związane ze współczesnym bibliotekarstwem. Wszystkie mają jednak podobną formułę. Rozpoczynają się wspólnym otwarciem, następnie bibliotekarki i bibliotekarze działający na terenie danego regionu prezentują swoje najciekawsze projekty w strefie dobrych praktyk, po których przychodzi czas na intensywne warsztaty.
Spotkania organizowane są z myślą o dzieleniu się praktyczną wiedzą, integracji lokalnych środowisk branżowych i nawiązywania relacji. To niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w zróżnicowanych tematycznie warsztatach, poznania bibliotekarzy z pasją, zainspirowania się nieszablonowymi, a jednocześnie sprawdzonymi pomysłami na działanie, a także możliwość zaprezentowania swoich inicjatyw podczas sesji dobrych praktyk. Wszystko to z nadzieją na wypracowanie nowych pomysłów promowania książki i wzrostu poziomu czytelnictwa.
W tym roku spotykamy się w Białymstoku, Gliwicach, Gorlicach, Hrubieszowie, Łodzi, Szczecinie, Piasecznie i Wejherowie.
25 października (środa) zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszej edycji BiblioLABu Podlaskiego! Tym razem motywem przewodnim jest szeroko rozumiane włącznie, inkluzja i otwartość na innych. Spotkamy się w w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A, Galeria Parter).
Zapisy na wydarzenie ruszą niebawem!
Organizatorem ogólnopolskim jest stowarzyszenie LABIB, które działa na rzecz bibliotekarek i bibliotekarzy, bibliotek oraz ich użytkowników i użytkowniczek w myśl zasady „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły”. Podlaski BiblioLAB to inicjatywa łącząca Stowarzyszenie LABiB, Książnicę Podlaską, której reprezentantką jest Paulina Maria Reszotko, Gminną Bibliotekę Publiczną w Krypnie w osobie Beaty Rogalskiej i Przemysława Waczyńskiego - prowadzącego blog "PW Kulturalnie".
Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Nowości wydawnicze
Od początku. Zbiór próz
Marek Kochanowski
Obrazy, wicje, fikcje, półprawdy, domniemania czasu pandemii.
Dziesięć tysięcy światów
Marek Nowak
Proszę, żebyście sobie wyobrazili, że książka Marka Nowaka o tytule „Dziesięć tysięcy światów”, którą właśnie wydała Książnica Podlaska, mogłaby mieć …
Skrzypki
Katarzyna Nowak-Szelejewska
Stężały czas od „Połowu” do „Pierwszego śniegu” wedle spisu treści, bohaterowie od kształtujących się, powstających, aż do najstarszych z żyjących – …