Wypożyczalnia Główna i Międzybiblioteczna

Budynek główny, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A, I piętro

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9:00 – 18:00
Wtorek 9:00 – 18:00
Środa 9:00 – 18:00
Czwartek 9:00 – 18:00
Piątek 9:00 – 18:00
Sobota nieczynne

Kontakt

tel. 85 67-67-270; e-mail: wypozyczalnia@ksiaznicapodlaska.pl

Księgozbiór Wypożyczalni Głównej w liczbie 181292 vol. to literatura piękna klasyczna i współczesna, prace naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy, kanon lektur szkolnych i akademickich, opracowania krytycznoliterackie. Wypożyczalnia dysponuje literaturą w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i esperanto.

Wypożyczalnia prowadzi wypożyczenia międzybiblioteczne, oferując sprowadzenie brakujących w zbiorach Książnicy Podlaskiej materiałów z bibliotek krajowych i zagranicznych. Sprowadzone materiały udostępnia się w Czytelni Ogólnej Książnicy.

Do dyspozycji czytelników: 3 stanowiska do komputerowej obsługi wypożyczeń, 2 samoobsługowe stanowiska do samodzielnych wypożyczeń i zwrotów, katalogi kartkowe zbiorów starszych (do 1989 roku).

Z Wypożyczalni Głównej mogą korzystać osoby, które ukończyły 13 lat. Wypożycza się 5 książek na 1 miesiąc. W ramach programu Biblioteka bez barier, w Wypożyczalni czytelnicy niewidomi i niedowidzący mogą korzystać z systemu oznakowania podłogowego (ścieżki dotykowej). Wnętrza Wypożyczalni Głównej zostały urządzone z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zamówienia online
Regulamin korzystania ze zbiorów i usług Książnicy Podlaskiej
Powrót na początek strony